Podporuje mojeID

Úvod »Letectví, kosmonautika» Zátiší s vraky Tatra / Still life with Tatra Wrecks


        

Zátiší s vraky Tatra / Still life with Tatra Wrecks

1. vydání

 

Hlídací pes
Dostupnost: Na dotaz e-mailem, běžně nedostupné
Číslo produktu: 9788027032501
Jazyk: Čeština, angličtina
Autor: Vladimír Cettl
Typ/formát: Monografie
Signováno: ano, autorem
Limitovaný počet výtisků: 333, číslováno
EAN kód: 9788027032501
Naše cena:
1 299,00 KČ (51,24 EUR) (Koncová cena vč. daní, cel a dovozních poplatků)

Další varianty:

Obrázek:
Číslo produktu / Název zboží:
 
Cena:
Zátiší s vraky Tatra / Still lives with Tatra Wrecks
9788027090990
Zátiší s vraky Tatra / Still lives with Tatra Wrecks
Naše cena 777,00 KČ (30,65 EUR)

Anotace

Vazba: Vázaná
Počet stran: 128
Rozměry v mm: 290 x 240
Rok vydání: 2018
Vydání: 1.

CZE: Přijměte mé pozvání do světa, který jsem si nevymyslel ani jej nijak nepřetvářel. Do světa, který ve chvíli, kdy jsem zmáčknul spoušť fotoaparátu, vypadal přesně tak, jak můžete vidět na mých fotografiích. Do světa, který si přeje zůstat utajen, aby mohl časem tiše zmizet.
Už když jsem v roce 2006 poprvé vyjel fotit vraky automobilů, říkal jsem si, že sbírám materiál na knížku. Byla to však cesta mnohem delší, trnitější a zajímavější, než jsem na začátku očekával. Někdy se dařilo, jindy vůbec, a i když jsem si už několikrát říkal, jestli má smysl v této činnosti pokračovat, jestli už jsem téma nevyčerpal, nikdy jsem to nepověsil na hřebík.
Možná se jako mnozí jiní budete ptát, jak ta auta hledám. Kde je beru? Jak vím, kam se za nimi vypravit? Fotky rezivějících autoveteránů zveřejňuji už dlouhá léta. Mám dnes díky tomu mezi milovníky starých vozů mnoho přátel, kteří jsou doslova srdcaři, a když na nějaký rezivý kousek narazí, pošlou mi klasické sdělení: „Vladimíre, máme tu něco přesně pro tebe“. Protože svět už není tak velký, jak býval, a internet dnes dosáhne skoro všude, píšou mi lidé z nejrůznějších končin světa. Mám samozřejmě velikou radost, že nejsem jediný, komu takto vynaložené úsilí dává smysl. Je to taková symbióza - lidé mi dávají tipy a já se snažím přijet na místo, domluvit se s majiteli a zdokumentovat, co se dá. Bez všech těch nadšenců by mne to snad ani nebavilo a nemohla by nakonec vzniknout ani tato kniha.

ENG: Come with me into a world I have neither invented nor exaggerated. To a world that, as I pressed the shutter button of my camera, looked exactly the same as the photos. To a world that wishes to remain secret so as to quietly disappear over time.
Even as I took my first photos of car wrecks in 2006, I told myself I was collecting material for a book. The journey, however, turned out to be much longer, trickier and more interesting than I first thought. Sometimes things worked out, sometimes they didn‘t, and many times I asked myself if there was any point in continuing and if I hadn‘t already exhausted the topic, but I never threw in the towel.
You may ask yourself, as do others, how I go about looking for cars. Where do I find them? How do I know where to look for them? I have been publishing photos of rusty car wrecks for years now. I therefore have many friends among vintage car enthusiasts, and whenever they come across a rusty vehicle, they send me the classic message: „Vladimir, we‘ve got something for you.“ Since the world is not as big as it used to be, and the Internet reaches almost anywhere, people from all over the world write to me. I am, of course, very pleased that I am not the only one that finds meaning in such a challenge. It is a kind of symbiosis - people give me tips, and I try to reach the location, talk to the owner and document whatever I can. If it weren‘t for these enthusiasts, I would most likely not even enjoy the process and this book would never have been created.

Komentáře

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.

ZDhhZjM1M
Hlídací pes
Watch DOG


Informovat na e-mail při změně:


       když cena klesne pod

        když produkt bude na skladě


Zadejte Váš e-mail: